Administrator Sistem Linux

Pentru un SSC al unei companii de retail avand ca principala activitate monitorizarea serverelor si aplicatiilor companiei la nivel Corporate, cautam:

Administrator Sistem Lynux

Candidatul ideal :
– are cunostinte de instalare, configurare si administrare sisteme Linux respectand normele de bune practici.
– stie un limbaj de scripting (bash, python)
– are cunostinte minime de SQL , NoSQL (MySQL, Oracle, MongoDB, ElasticSearch)

De asemenea, stie si utilizeaza:
Centreon(Nagios), Gitlab, Rundeck, Ansible, Python, HAProxy, Talend, ELK Stack (Elasticsearch, Logstash, Kibana), Nexus, Gravitee, Cloud, s.a.

Descrierea jobului

Atributii:
1. Administreaza sistemul de monitorizare si implementeaza controale noi.
2. Administreaza serverele companiei.
3. Documenteaza in sistemul de knowledgebase lucrarile pe care le realizeaza.
5. Monitorizeaza cererile venite prin sistemul de tichete si raspunde cererilor in ordinea importantei.
6. Instaleaza si raspunde de mentenanta aplicatiilor conform competentelor sale.
7. Stabileste metodele de monitorizare impreuna cu echipa.

Demos

Layout

Wide
Boxed