Buyer (Achizitor) Home & Deco

Profil candidat:

Studii superioare absolvite (de preferinta economice)
3-5 ani experienta in domeniul achizitiilor
Cunostinte avansate pachet MS Office (Excel, Power Point, Word)
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (franceza reprezinta un avantaj)
Cunostinte generale despre piata de retail si despre constructia sortimentala
Puternice abilitati de negociere, gandire strategica, deschidere, gestiune a complexitatii, integritate, orientare spre performanta
Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa.
Experienta in achizitii decoratiuni si articole pentru casa reprezinta un puternic avantaj

Responsabilitati:

Initiaza/ si intretine relatia cu furnizorii
Negociaza conditiile comerciale si preturile de achizitie
Construieste sortimentul in functie de arborele de nevoi, in functie de deciziile strategice interne si de tendintele din piata
Realizeaza operatiuni comerciale
Colaboreaza cu diverse departamente interne si cu magazinele.

Demos

Layout

Wide
Boxed