Manager departament Textile

Profil candidat:

Studii superioare absolvite

Experienta relevanta:minim 3 ani in achizitii sau in magazin de profil

Cunostinte avansate privind tehnicile de negociere/cumparare

Excelente abilitati de comunicare, negociere si organizare

Cunostinte avansate de limba engleza (cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj)

Persoana activa, riguroasa, adaptabila, orientata catre client si rezultat

Experienta intr-o pozitie de achizitor textile reprezinta un puternic avantaj.

Responsabilitati:

Construieste obiective coerente de cifra de afaceri, marja, numar de articole, etc impreuna cu colegii de la Grup

Participa la construirea structurii ofertei internationale si o adapteaza la nevoile tarii

Anima colectiile internationale si implementarea lor in magazine

Analizeaza performantele colectiei, realizeaza un bilant al colectiei la final de sezon si face preconizari pentru colectia urmatoare in plan

Participa la constructia structurii de sortiment

Demos

Layout

Wide
Boxed