Specialist comunicare interna – Senior

Pentru clientul nostru, un jucator important in piata de FMCG, cautam un /o

Specialist/a Comunicare Interna – Senior

Cerinte:

– absolvent studii superioare (ideal PR, Jurnalism, Comunicare)
– lb engleza – avansat
– foarte bune cunostinte de MS Office, Internet, Outlook, platforme social media
– minim 2 ani experienta anterioara intr-o pozitie similara intr-o multinationala.

Cautam o persoana cu foarte bune abilitati de comunicare, inter-relationare, metodica, organizata si autonoma. Creativitatea si proactivitatea sunt doua calitati necesare pentru acest post.

Responsabilitati:

– conceperea, editarea si distribuirea diverselor materiale de comunicare interna in functie de necesitatile organizatiei,
– gestionarea platformei intranet, intretinerea si updatarea ei cu informatii noi si relevante pentru useri,
– gestionarea revistei interne – propunere si redactare articole, suport pentru colaboratori,
– mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii – agentii de publicitate, furnizori de materiale de comunicare, etc,
– mentinerea legaturii cu dept Marketing pentru informarea in timp util a tuturor angajatilor despre campaniile, actiunile organizate de companie,
– analizarea eficientei tuturor canalelor de comunicare folosite si propunerea utilizarii doar a acelora cu un randament cost -effective,
– propunerea de noi metode / identificarea de noi canale de comunicare, adaptate auditoriului divers din companie.

Demos

Layout

Wide
Boxed